Архів новин
 
2011-02-01
Результати ревізії КП „Шляховик"
Контрольно - ревізійний відділ в Дворічанському районі провів ревізію фінансово - господарської діяльності Комунального підприємства "Шляховик" за 2008, 2009 та завершений звітний період 2010 року. Контролем було охоплено фінансових ресурсів 972,3 тис. грн. та комунального майна -1016,7 тис. гривень.
2011-02-02
В Допомогу Ревізору! Чи є невиконання фінансового плану фінансовим порушенням
Відповідно до Господарського кодексу України (далі — ГКУ) та на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України «Про складання фінансових планів», наказом Міністерства економіки України від 21.06.2005 № 173 затверджено «Порядок складання, затвердження та контролю виконання фінансових планів державних підприємств, акціонерних, холдингових компаній та інших суб'єктів господарювання, у статутному фонді яких більше 50 відсотків акцій (часток, паїв) належить державі, та їх дочірніх підприємств» (далі — Порядок). Цим Порядком визначені вимоги щодо складання та виконання показників фінансового плану на рік.
2011-02-03
ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА поведінки державного службовця
Ці Загальні правила є узагальненням стандартів етичної поведінки, доброчесності та запобігання конфлікту інтересів у діяльності державних службовців та способів врегулювання конфлікту інтересів. Вони ґрунтуються на Конституції України (254к/96-ВР) та визначених статтею 3 Закону України "Про державну службу" (3723-12) принципах державної служби, спрямовані на підвищення авторитету державної служби та зміцнення репутації державних службовців, а також інформування громадян про норми поведінки, яких вони мають очікувати від державних службовців.
2011-02-08
Проблемні питання щодо зберігання військової техніки державними підприємствами
За часів існування Радянського Союзу одним із стратегічних напрямів розвитку держави було утримання сильної боєздатної армії, для фінансування якої виділялася значна частина державних коштів. Частина озброєння СРСР залишилася в Україні після отримання нею незалежності в 1991 році.
2011-02-09
Результати ревізії КП „Земельно-кадастрове бюро Золочівського району”
Контрольно-ревізійним відділом в Золочівському районі проведено планову ревізію фінансово — господарської діяльності в Комунальному підприємстві «Земельно-кадастрове бюро Золочівського району» за період з 01.06.2007 по 31.08.2010. Проведеною ревізією встановлено ряд порушень фінансово-бюджетної дисципліни.
2011-02-10
Їхній обов’язок – фінансовий контроль
Функції державного контролю за використанням коштів зафіксовані більше, ніж три століття тому. Державний контроль у Росії, як окрема незалежна установа, у складі системи державного управління започаткував своє існування з часу видання імператорського маніфесту 28 січня 1811 року. Але, фактично, установи з функціями державного контролю діяли значно раніше.
2011-02-14
В Допомогу Ревізору! Чим є недотримання рекомендаційних норм
У бюджетному процесі застосовуються норми як прямої, обов'язкової дії, так і норми, що мають рекомендаційний характер. На жаль, ревізори не завжди бачать різницю між ними, тому недотримання навіть рекомендаційних норм намагаються подати в акті як недотримання положення відповідного розпорядчого документа. Такий запис в акті інакше як допущення об'єктом контролю порушення не сприймається, хоча це зовсім не так.
2011-02-15
Зателефонувати і повідомити
Контрольно-ревізійне управління в Харківській області повідомляє, що, згідно плану контрольно – ревізійної роботи на І квартал 2011 року, розпочато ревізії фінансово-господарської діяльності ДП „Завод ім. Малишева”, ДНВП „Комунар”, ВАТ „Турбоатом” та КП „Конструкторське бюро з машинобудування ім. Морозова”.
2011-02-16
Служити, рости, розвиватись...
26 січня 1993 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні». Відтоді минуло вже 18 років. Для людини - це повноліття, для служби - теж не мала дата. Вісімнадцять років тому розпочалося становлення контрольно-ревізійної служби в Україні як органу державної виконавчої влади, було сформовано КРУ в Харківській області та його підрозділи в районах області, одним з яких став контрольно-ревізійний відділ в Вовчанському районі.
2011-02-16
Стан працевлаштування випускників Чугуєво-Бавчанського коледжу в системі Державного комітету лісового господарства України
Невідповідність існуючої потреби в молодих спеціалістах із фактичною кількістю їх підготовки у галузевих вищих навчальних закладах не сприяє повному працевлаштуванню молодих спеціалістів у системі Державного комітету лісового господарства України, а також ефективному використанню коштів державного бюджету на їх підготовку.
2011-02-17
Використання бюджетних коштів всупереч їхньому призначенню
Питання цільового використання бюджетних коштів, виділених на утримання бюджетних установ, перевіряється фахівцями органів ДКРС під час кожної планової ревізії. Слід зазначити, що такі порушення продовжують допускатися в бюджетних установах, в результаті чого виникає необхідність з’ясувати причини їх допущення, та вжиття відповідних заходів щодо запобігання їх виникненню.
2011-02-17
Харків – центр розвитку лісогосподарської науки України
В лютому 2011 року Контрольно-ревізійним управлінням в Харківській області завершено дослідження в межах участі у державному фінансовому аудиті виконання бюджетних програм в системі Державного комітету лісового господарства України за 2008, 2009 роки та завершений звітний період 2010 року. Одним з основних напрямів розвитку лісового господарства, визначених у Державній програмі „Ліси України”, є розвиток лісогосподарської науки і освіти, реалізацію якого покладено на Український ордена „Знак Пошани” науково-дослідний Інститут лісового господарства та агромеліорації ім.Г.М.Висоцького Державного комітету лісового господарства України та Національної академії наук України.
2011-02-18
Планова ревізія Сухининської сільської ради
Ревізорами КРВ в Богодухівському районі завершено ревізію фінансово–господарської діяльності та виконання бюджету Сухининської сільської ради, якою встановлено порушень бюджетного і фінансового законодавства України на загальну суму 51 тис.гривень.
2011-02-18
Наслідки використання земель лісового фонду не за цільовим призначенням
Впродовж грудня 2010 - січня 2011 року КРУ в Харківській області приймало участь у державному фінансовому аудиті виконання бюджетних програм в системі Державного комітету лісового господарства України за 2008, 2009 роки та завершений звітний період 2010 року. Одне із питань аудиту полягало у дослідженні стану здійснення контролю за дотриманням норм Лісового та Земельного кодексу в частині використання лісових ресурсів, який відповідно до вимог чинного законодавства покладено на лісогосподарські підприємства.
2011-02-21
Петро Андрєєв: органи ДКРС повинні активізувати свою роботу
Органи державної контрольно-ревізійної служби (ДКРС) повинні активізувати свою роботу. Про це сказав Голова Державної фінансової інспекції України Петро Андрєєв під час розширеного засідання Колегії ГоловКРУ 17 лютого цього року. За його словами, протягом останнього року в Україні відбулися визначальні політичні зміни. Завдяки активності й наполегливості Президента України й Уряду вдалося стабілізувати економіку і забезпечити поступовий вихід з кризи: покращилися економічні показники, фінансуються усі видатки бюджету і Пенсійного фонду, 2011 рік розпочато із затвердженим бюджетом.
2011-02-21
Щодо порушень лісового та природоохоронного законодавства на території лісництв Харківської області
Впродовж грудня 2010 року та січня 2011 року КРУ в Харківській області приймало участь у державному фінансовому аудиті виконання бюджетних програм в системі Державного комітету лісового господарства України за 2008-2009 роки та завершений звітний період 2010 року. Об’єктом аудиторського дослідження визначено кошти державного бюджету, спрямовані на фінансування підприємств та установ лісогосподарської галузі в регіоні по 10 бюджетних програмах.
2011-02-22
Доведення підприємства до банкрутства
Останнім часом найпоширенішим засобом доведення підприємства до банкрутства є такий засіб як приховане кредитування різноманітних комерційних структур. Механізм дуже простий, дієвий і не викликає у сторонніх спостерігачів або правоохоронних органів будь-якого занепокоєння через тривалість часу.
2011-02-22
Немаленькі лишки
Провівши моніторинг виявлених фінансових порушень по операціях з активами за 2010 рік, відслідковується наростаюча тенденція росту кількості порушень з боку підприємств, установ та організацій, що свідчить про послаблення контролю з боку керівництва, та навіть деяке законодавче відставання у питаннях посилення відповідальності за порушення по операціях з майном.
2011-02-23
Результати ревізії Метрологічного центру військових еталонів (військової частини А 0785)
Відповідно до плану роботи КРУ в Харківській області, фахівцями обласного апарату в грудні 2010 року проведено ревізію фінансово-господарської діяльності військової частини А 0785 за 2008 - 2009 та завершений звітний період 2010 року.
2011-02-23
ГоловКРУ підготувало низку нормативних та методологічних документів щодо посилення контролю і запобігання фінансовим порушенням
У рамках реалізації стратегічних напрямів діяльності органів державної контрольно-ревізійної служби (ДКРС), 2010 року ГоловКРУ підготувало низку нормативних та методологічних документів, спрямованих на посилення контролю і запобігання фінансовим порушенням. Про це повідомив Голова Державної фінансової інспекції України Петро Андрєєв під час розширеного засідання Колегії ГоловКРУ 17 лютого цього року.
2011-02-24
Стан виконання Державної програми „Ліси України” щодо підвищення рівня лісистості у Харківському регіоні.
В лютому 2011 року Контрольно-ревізійним управлінням в Харківській області завершено дослідження, в межах участі у державному фінансовому аудиті виконання бюджетних програм в системі Державного комітету лісового господарства України за 2008, 2009 роки та завершений звітний період 2010 року. Мета зазначеного аудиту полягала у наданні оцінки повноти виконання заходів Державної програми „Ліси України”, затвердженої на 2002-2015 роки.
2011-02-25
Як годують дітей у школах…
У 2009 році Харківська міська рада Харківської області відповідним рішенням затвердила Програму «Шкільне харчування», цим же рішенням було визначено, що харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів комунальної власності м.Харкова здійснює Комунальне підприємство «Комбінат дитячого харчування».
2011-02-28
Взаємодія КРУ в Харківській області з правоохоронними органами
У відповідності до діючого законодавства, що стосується взаємодії правоохоронних органів з державною контрольно-ревізійною службою України, працівники КРУ в Харківській області були залучені органами внутрішніх справ для сумісної перевірки з органами внутрішніх справ для перевірки питання використання бюджетних коштів, виділених на ремонтні роботи, виконаних в Міській клінічній лікарні № 30 м.Харкова у 2010 році.
2011-02-28
Платні послуги - тягар для бюджету
Переліком платних послуг, які можуть надаватися державними навчальними закладами, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20.01.1997 № 38, передбачено надання платних послуг у сфері житлово-комунальних послуг, а саме – проживання в гуртожитках.