02/04/2012
Про результати ревізії в Харківській обласній клінічній наркологічній лікарні

      Проведено планову ревізію фінансово-господарської діяльності Харківської обласної клінічної наркологічної лікарні за період з 01.07.2008 по 01.03.2012.
       Внаслідок проведених ревізійних дій встановлено порушення Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” та інших нормативних документів, які регламентують діяльність бюджетних установ, на загальну суму 177,12 тис.грн., в тому числі: порушень, що призвели до недоотримання фінансових ресурсів фізичними особами на суму 0,27 тис.грн., незаконних видатків на суму 153,45 тис.грн. та інші порушення фінансової дисципліни на суму 23,4тис.гривень.
        Зокрема, внаслідок включення до кошторису на 2012 рік витрат на утримання посад працівників по не функціонуючому реабілітаційно-наркологічному відділенню завищено асигнування на заробітну плату з нарахуваннями на 85,27 тис.грн., які повністю профінансовано та використано на виплату заробітної плати та заохочувальних виплат у січні-лютому 2012 року.
         Так, за рахунок штучної економії, яка виникла із-за наявності вакансій в цьому відділенні згідно наказу по лікарні окремим працівникам лікарні виплачена премія до Дня святкування «Міжнародного жіночого дня 8 Березня» в сумі 12,28 тис.грн. та перераховано єдиного внеску 4,36 тис.гривень.
        Крім того, встановлено ряд порушень законодавства при нарахуванні та виплаті заробітної плати, а саме: невірне встановлення окладу, розмірів надбавок, обчислення середньої заробітної плати, що призвело до зайвої виплати 1,85 тис.грн. заробітної плати з нарахуваннями та недоотримання працівниками заробітної плати в загальній сумі 0,27 тис.гривень.
        Внаслідок завищення розміру страхових внесків, нарахованих на заробітну плату працівників-інвалідів безпідставно перераховано 10,79 тис.грн. внесків до Пенсійного фонду.
        Через завищення вартості виконаних ремонтних робіт чотирьом підрядним організаціям зайво сплачено 5,38 тис. гривень.
       Через недостатній контроль з боку посадових осіб лікарні орендарем не відшкодовано 45,58 тис. грн. за спожиті комунальні послуги.
      Старшими медичними сестрами відділень лікарні не у відповідності до призначень лікарів списано медикаментів на 2,40 тис. гривень.
         Внаслідок заниження в журналах видачі готової продукції у відділення кількості готових страв, отриманих від їдальні, зайво витрачено коштів на харчування хворих на загальну суму 1,13 тис.гривень.
        Допущено випадок безпідставного відшкодування витрат на відрядження без  документального їх підтвердження на загальну суму 1,05 тис.гривень.
        Занижено в обліку вартість необоротних активів через не проведену індексацію на суму 23,26 тис.гривень.
      Проведеною вибірковою інвентаризацією встановлено лишки матеріальних цінностей на 0,14 тис.гривень.
       На теперішній час встановлені порушення усунені частково на загальну суму 131,54 тис.гривень.
      В.о. головного лікаря установи направлено вимогу щодо повного усунення порушень та притягнення винних осіб до відповідальності.
     За допущені бюджетні правопорушення до лікарні застосовано фінансову санкцію, а саме: розпорядженням Держфінінспекції в Харківській області зупинено операції з бюджетними коштами на рахунках, відкритих в органах Державної казначейської служби України.

Провідний державний фінансовий інспектор      
С.М.Кузнецова