04/04/2012
Під час ревізії Державного підприємства «126 Харківський автомобільний ремонтний завод» встановлено порушень на загальну суму 1076,21 тис. гривень

        Відповідно до плану роботи Держфінінспекції України фахівцями обласного апарату ДФІ в Харківській області проведено ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності Державного підприємства «126 Харківський автомобільний ремонтний завод» (далі – підприємство) за період з 01.04.2011 по завершений звітний період 2012 року.
       В ході ревізії встановлено, що підприємством протягом 2010-2011 років здійснювались витрати на ремонт гусеничних тягачів, шасі, на розбирання двигунів без наявності замовників та укладених договорів, що призвело до безпідставних витрат на 784,66 тис. грн. та порушення Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 16 „Витрати”, оскільки визнання витрат підприємством повинно здійснюватися з одночасним визнанням доходу, для якого вони були здійснені.
        Врахування у складі незавершеного виробництва сум понесених витрат на надання послуг по ремонту автомобільної техніки за укладеними в 2007-2009 роках договорами при фактичному ненадходженні за ними доходів призвело до недоотримання підприємством доходів в сумі 181,96 тис. грн. оскільки визнання витрат підприємством повинно здійснюватися з одночасним визнанням доходу, для якого вони були здійснені
         Ревізією встановлені випадки продажу підприємством послуг по капітальному ремонту двигунів, наданню послуг зберігання окремим суб’єктам господарювання безоплатно та за цінами, нижчими від їх фактичної собівартості, чим завдано збитків власній діяльності на суму 103,68  тис. грн., що суперечить п. 2.1 Статуту, згідно якого метою діяльності підприємства є отримання прибутку.
        За неналежний контроль у веденні бухгалтерського обліку та допущені порушення фінансової дисципліни п’ять посадових осіб підприємства було притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді накладення штрафу за ч. 1 ст.164-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення на суму 0,92 тис. гривень.
         Про результати ревізії проінформовано військову прокуратуру Харківського гарнізону, акт ревізії переданий до податкової інспекції у Жовтневому районі м. Харкова.

Головний державний фінансовий інспектор відділу інспектування органів державної влади Гончаренко Д.О.