16/05/2011
Під час проведення ревізії у відділі освіти Богодухівської РДА виявлено порушень близько 316 тисяч гривень.

        Міжрайонним КРВ в Богодухівському та Краснокутському районах проведено планову ревізію використання та збереження бюджетних коштів та майна, достовірності бухгалтерського обліку і фінансової звітності в відділі освіти Богодухівської РДА (надалі - відділ освіти), за період з 01.10.2010 по 01.02.2011.
Загалом під час ревізії встановлено фінансових порушень близько 316 тисяч гривень.
        Зокрема, основним фінансовим порушенням на суму понад 42 тис. грн. є недоотримання власних надходжень через не оприбуткування благодійної (гуманітарної) допомоги в натуральній формі у вигляді продуктів харчування, що надавалась батьками учнів шкіл відділу освіти.
        Недотримання порядку затвердження кошторису доходів і видатків, внаслідок невірного розрахунку потреби в бюджетних асигнуваннях за загальним фондом кошторису на 2010 рік, призвело до завищення потреби в бюджетних коштах, яку профінансовано, а саме: не враховано залишки продуктів харчування на початок року в сумі понад 3 тис. грн.; необґрунтовано розрахунками видатки на оплату праці в загальній сумі понад 26 тисяч гривень.
        Ряд порушень встановлено при нарахуванні і виплаті заробітної плати працівникам відділу освіти, в тому числі: зайво нараховано за фактично не відпрацьований нічний час та час перебування у відрядженні, утримання понадштатних одиниць, невірне нарахування і виплата доплат за роботу в нічний час та за роботу в святкові дні на суму понад 9 тис грн., внаслідок зазначеного зайво перераховано внесків до державних цільових фондів в сумі 1,41 тисяч гривень.
        За результатами проведеної інвентаризації у 4-х матеріально-відповідальних осіб встановлено лишки товарно-матеріальних цінностей на загальну суму понад 37 тис. грн., які за даними відділу освіти не рахуються.
        Крім того, за даними бухгалтерського обліку і звітності відділу освіти станом на 01.0.2011 не відображена дебіторська заборгованість перед Богодухівським управлінням газового господарства ВАТ «Харківгаз» за послуги з газопостачання в сумі понад 195 тисяч гривень.
        За результатами ревізії 11 посадових осіб відділу освіти притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 164-2 КУпАП на загальну суму 1,5 тисяч гривень.
        За результатами проведеного контрольного заходу проінформовано Богодухівську районну прокуратуру Харківської області та Богодухівську районну державну адміністрацію.

Головний контролер – ревізор
Н.М. Местропян