20/05/2011
На суму близько 660 тис. грн. допущено порушень, виявлених під час ревізії Центру профтехосвіти № 2 м.Харкова

        Контрольно-ревізійним відділом в м.Харкові, згідно з планом роботи, проведена планова ревізія фінансово-господарської діяльності Центру професійно-технічної освіти № 2 міста Харкова (далі – центр, заклад) за період з 01.09.2009 по 01.02.2011 року.
        Як свідчать результати проведеної ревізії, посадовими особами допускались порушення вимог Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" (далі - Закон України №996-XIV) та інших нормативних документів, які регламентують діяльність бюджетних установ, що призвело до фінансових порушень на загальну суму 669,23 тис.грн.
        Зокрема, ревізією встановлені випадки нарахування та виплати працівникам центру посадових окладів, надбавок, доплат, премій, матеріальних допомог у завищених розмірах, а також заробітної плати за фактично невідпрацьований час, що призвело до незаконних витрат бюджетних коштів виділених на виплату заробітної плати та сплату страхових внесків на загальну суму 65,89 тис.грн.
        Також, внаслідок відсутності контролю з боку працівників закладу за дотриманням вимог Норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах та нормативних видань були допущені випадки зайвого списання ковбасних виробів, риби свіжомороженої та сухих пайків, що призвело до незаконних витрат бюджетних коштів в загальній сумі 66,34 тис.гривень.
        Крім того, закладом за рахунок коштів, виділених за КЕКВ 1137 "Поточний ремонт обладнання, інвентарю та будівель, технічне обслуговування обладнання" та 1134 "Оплата послуг (крім комунальних)", фактично були здійснені видатки з оплати ремонту покрівлі будівлі закладу, які слід було здійснювати за рахунок КЕКВ 2133 "Капітальний ремонт інших об`єктів", що свідчить про витрачання закладом бюджетних коштів на цілі, що не відповідають бюджетним призначенням, встановленим кошторисами  в загальній сумі 154,67 тис.грн. і відповідає формулюванню нецільового використання бюджетних коштів у тлумаченні Бюджетного кодексу України.
        Ревізією з питання обґрунтованості потреби закладу в бюджетних асигнуваннях встановлено, що при проведенні розрахунку потреби у бюджетних коштах за загальним фондом кошторису закладу на 2011 рік по КЕКВ 1161 "Оплата теплопостачання", не була врахована реальна дебіторська заборгованість за розрахунками з комунальним підприємством "Харківські теплові мережі" за послуги з теплопостачання, яка утворилась станом на 01.01.2011, внаслідок чого потреба у бюджетних коштах на 2011 рік завищена на 58,22 тис.грн.
        Ревізією правильності вибору необхідних процедур закупівель, встановлено, що протягом 2010 року без проведення відповідних процедур центром були закуплені послуги з поточного ремонту будівлі центру,  які полягали у заміні віконних блоків приміщення спортивного залу на загальну суму 165,48 тис.грн., що підтверджується відповідними актами. Враховуючи, що витрачена протягом 2010 року сума перевищує розмір 100,00 тис.грн., придбання зазначених послуг без проведення процедури закупівель призвело до необґрунтованих витрат бюджетних коштів в загальній сумі 165,48 тис.гривень.

В.о.начальника КРВ в м.Харкові      
Г.В.Гузеватий